Tue toimintaamme ja lahjoita!

Lapin Kilpirauhasyhdistys ry:lle on myönnetty rahankeräyslupa ajanjaksolle 15.5.2019 – 31.12.2020.

Luvassa on määritelty kerättyjen varojen käyttötarkoitukseksi Lapin maakunnan alueella toimivan Lapin Kilpirauhasyhdistyksen jäsenten ja muiden kilpirauhassairaiden (n. 10 000 henkilöä) edunvalvontaan, sekä heille suunnattujen erilaisten tapahtumien ja infotilaisuuksien järjestämisestä aiheutuviin kustannuksiin.

Lahjoitus on oiva tapa tukea toimintaamme. Kohteen voi lahjoituksen antaja päättää itse. Se voi suunnata esimerkiksi alueelliseen vertaistukitoimintaan tai tiedon lisääminen kilpirauhassairauksista.

Toivomme teidän huomioivan yhdistyksemme, mikäli suunnittelette lahjoittavanne joulu- tai merkkipäivämuistamisiin varatut rahat hyväntekeväisyyteen. Kaikki tuki on meille tärkeää ja auttaa meitä tekemään tärkeää työtä kilpirauhassairauksia sairastavien ja heidän läheistensä eteen.

Lahjoitukset voi osoittaa yhdistyksen tilille: Danske Bank FI07 8000 1270 9864 00

Lapin Kilpirauhasyhdistyksen rahankeräysluvan numero on RA/2019/504
Tarkastele lupaa tästä (pdf).