Muutoksia yhdistyksemme henkilökunnassa

Toiminnanjohtajan sijainen vaihtuu. Vs. toiminnanjohtaja Henna Romppainen on jäänyt pois yhdistyksen toiminnasta ja siirtyy toisiin tehtäviin. Kiitämme Hennaa siitä panostuksesta ja energiasta, jonka hän on yhdistykselle antanut ja toivomme hänelle menestystä uuteen työhön. Toiminnanjohtajan sijaisena toimii syyskuun loppuun Sinikka Suorsa. Sinikka on toiminut aikaisemmin yhdistyksemme hallituksen jäsenenä sekä työskennellyt useissa järjestöissä. Hänet tavoittaa numerosta 040 1646 696 ja sinikka.suorsa(at)lapinsote.fi

Kevään aikana yhdistyksestämme on vaihtunut viestinnän asiantuntija, Tanja Havela on jäänyt pois ja tilalle on siirtynyt Jenny Lundman. Häneen voilla yhteydessä muun muassa lappilaisiin ja tiedotukseen liittyvissä asioissa. Hänet tavoittaa numerosta 040 1896 680 tai jenny.lundman(at)lapinsote.fi

Raija Koiviston työsuhde päättyi 10.5. Kiitämme Raijaa siitä rohkeudesta ja innovatiivisuudesta, jolla hän on toimeksi verkostoa koordinoinut ja toivomme hänelle menestystä uuteen työhön. Yhdistyksellä on uuden verkostoluotsin rekrytointi käynnissä.

Anu-Riitta Lampelan työsuhde päättyy 17.5. Kiitämme siitä tunnollisuudesta, jolla hän on järjestörekisteriämme päivittänyt ja iloisuudesta, jolla hän on ihmisiä kohdannut.

Kaikkien työntekijöidemme yhteystiedot löytyvät täältä.