Yhdistyksen hallitus

Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistyksen hallitus kokoontuu vuosittain noin kymmenen kertaa. Hallitus valitaan vuosittain vuosikokouksessa, joka pidetään maaliskuussa.

Hallitus kaudella 2019-2020:

Puheenjohtaja Veli-Matti Ahtiainen

  • puh. 0400 398 217
  • veli-matti.ahtiainen(at)punainenristi.fi

Varapuheenjohtaja Arja Kilpeläinen

  • puh. 040 5300 364
  • arja.kilpelainen(at)lapinensijaturvakoti.fi

Varsinaiset jäsenet
Pirjo Kairakari, pirjo.kairakari(at)lapinensijaturvakoti.fi, puh. 040 550 8381
Anita Lammassaari, anita.lammassaari(at)kolpene.fi, puh. 040 160 2410
Mikko Närhi
Miia Palo, miiakpalo(at)gmail.com
Sirkka Pikkuvirta, sirkka.pikkuvirta(at)kemijarvi.fi, puh. 040 355 9317
Anneli Pohjola, anneli.pohjola(at)ulapland.fi, puh. 040 553 7498
Suvimaria Saarenpää, suvimaria.saarenpaa(at)rovaniemenneuvokas.fi, puh. 050 331 3168
Päivi Salminen, paivikkinen56(at)gmail.com, 040 512 9923

Varajäsenet
Hilkka Halonen, hilkka.halonen(at)meriva.com
Liisa Niiranen
Tarja Tenhunen, tarja.tenhunen(at)gmail.com

Tekninen sihteeri
Mervi Kestilä, mervi.kestila(at)lapinsote.fi, puh. 040 689 5910


Muokattu viimeksi: 14.05.2019